Uued masinad

Puhkusratastel.ee Uued masinad - Oh heldus, kuidas see nüüd nii on juhtunud, et see postitus alles praegu ilmub. Aga parem hilja kui mitte kunagi ...

Puhkusratastel.ee uued masinad

… ja hakkame aga pihta!

Eelnevates postitustes kirjutasime matkabussiga reisimise eelistest ning Puhkusratastel.ee vanematest (khmh, suve alguse vanustest) matkaautodest ja väikebussist. Oleme kirjutanud ka oma vingest lisavarustusest ning nüüd on lõpuks järg kätte jõudnud pikemalt kirjutada ka meie oktoobris saabunud matkaautodest. 

Eks see oli meie jaoks natuke valus teema ka, sest need uued masinad pidid meil käes olema juba mais, siis lubati juuliks ja nüüd lõpuks jõudsid oktoobris. Pole midagi teha, ajad on sellised. Aga olõ-õi hätä (pole hullu võro k.), meie matkabussid on hästi varustatud ja talvekindlad ning nendega võid vabalt talvel ka puhata, sest külastamist ootavad Hispaania soojad liivad, Jõuluvana Lapimaal või hoopis Otepää suusanõlvad. 

Aga asun nüüd asja kallale.

McLouis MC4 273 on väga sarnane juba varasemas postituses kirjeldatud McLouis MC4 279-le, aga on ka mitmeid erinevusi. Kui 279 on sõitnud suve algusest, siis 273 võeti arvele oktoobris ning on praeguse seisuga täiesti tutikas ja kasutusjälgedeta.

Ka 273 on manuaalkäigukastiga 5-kohaline Fiati peale ehitatud matkaauto, mis on piisavalt võimsa mootoriga, et mitte teel hätta jääda. Matkabussis on heledad nahkistmed ning ees mugavad kaptenitoolid. Mõnusamaks liiklemiseks on püsikiirusehoidja ning manööverdamiseks tahavaatekaamera. Ja loomulikult on autosuvilas olemas ka televiisor ja meediakeskus.

Köögiosas on kahe rauaga gaasipliit, mahukas külmkapp koos sügavkülmaga ning arvukates kappides varuks kõik vajalikud nõud toidu valmistamiseks ja söömiseks. Ka peamised maitseained on olemas. 

WC ja duširuum on samuti eraldi, nii saab privaatselt kahes ruumis korraga asjatada.

Ka sellel bussil on laest elektriliselt alla lastav kahekohaline voodi ning all on võimalik toolide ja laua ümberpaigutamisel tekitada veel üks ühekohaline magamisase. Peamine erinevus neil kahel matkabussil on tagumises magamiskorralduses. Nimelt on 273 tagaosas kaks eraldi voodit, mille saab hõlpsasti ühendada üheks ülisuureks voodiks ning 279 tagaosas on üks lai voodi. 

Matkabussi taga on suur garaaž, kuhu mahutab vabalt ära kõik kompsud, välimööbli ning vajadusel isegi jalgratta.

Ka selle matkaauto küljel on 4,5-meetrine markiis, mis annab mõnusalt varju nii päikese kui vihma korral. Ainult tugeva tuule ajal ei tohi seda kasutada, sest nii võib riskida sellest ilma jäämisega.

Et liikuda murevabalt sinna, kuhu neljal rattal ei lubata, siis on matkabussi taga rattahoidja kolmele jalgrattale. Jälle üks erinevus 279 ga, millel on rattahoidja neljale.

uued masinad

Järgmised matkabussid – GLAMYS 222 /1 ja GLAMYS 222 /2 on tegelikult identsed kaksikud, nii et toon nende omadused välja koos. 

Matkabuss GLAMYS 222 on meie valikus kõige suuremale seltskonnale. Bussis on mõnusalt ruumi kuuele ehk 6+1 turvavööga kohta ning 7 magamiskohta. 

Aga mida see 6+1 tähendab? Kui alguses tellisime manuaalkastidega 7-kohalised Fiatid, siis olude sunnil saime hoopis automaatkäigukastidega Fordid. Pole paha, või mis? Aga need muudatused tegid matkaautod nii raskeks, et 7-kohalisena registrisse kandmise puhul saaks sellega sõita C-kategooria juhiloaga. See aga seab kasutamisele mitmeid piiranguid ning otsustasime, et 6 kohta on täitsa paras. Nii saab ka nende matkabussidega sõita B-kategooria juhiloaga.

Matkaautod on automaatkäigukastiga ning 160 hj mootor on piisavalt võimas, et rahulikult kulgeda ja teel olles mitte häbisse jääda. Mugavamaks sõitmiseks ja manööverdamiseks on olemas püsikiiruse hoidja ja tagurduskaamera. Loomulikult ei puudu ka makk ja televiisor, et oma kõrvadele ja silmadele ka audiovisuaalseid naudinguid pakkuda.

Köögiosas on olemas kõik vajalikud vahendid söömiseks ja toidu valmistamiseks. Köögis on 2-kohaline gaasipliit, parajalt suur külmkapp koos sügavkülmaga. Kappides on olemas nõud ja söögiriistad, pott ja pann, kulp ja pannilabidas, peamised maitseained ja palju muud. Võite vabalt terve reisi vältel ise toidu valmistada ja mitte sentigi väljas söömisele kulutada. 

Kui teistel matkabussidel on söögilaud käiguosa keskel ja segab veidi liikumist, siis sellel matkaautol on lauad istmetega kahel pool seinte ääres ja keskelt saab mõnusalt liikuda. Jätab just nagu USA kohviku mulje. Ja mõnusalt valgust on ka, sest aknad on mõlemal pool!

WC ja duširuum on siin matkaautos koos ühes ruumis, aga üllatuslikul kombel on mõlemad piisavalt ruumikad. Isegi lükandukse saab ette tõmmata, et rahus pesta ja kusta.

Matkabussi tagaosas on kahekordne nari (khmhm, laste lemmik!), kabiiniosa kohal on piisavalt lai kaheinimese voodi (160×210) ning elamuosas saab toole ja laudu ümber paigutades veel kaks voodit, üks kahekohaline ja teine ühekohaline. Aga see viimane on siis veidi lühem ja sobib pigem väiksemale inimesele.

Nari all on parajalt suur panipaik, kuhu ära mahutada pere kompsud. Vajadusel on võimalik nari alumine korrus üldse üles tõsta, nii saab veel rohkem panipaiga ruumi. 

Autosuvila küljel on suur 4,5 meetri laiune markiis, mis pakub mõnusat varju nii vihma kui päikese eest. 

Matkaauto tagaosas on jalgrattahoidja neljale rattale, et vabalt ringi tuhiseda ja uudistada ka seal, kuhu neljarattalisi ei lubata.

LEMMIKUD PUHKUSELE KAASA!

uued masinad

Üks erinevus neil kahel Glamys matkaautol siiski on. Enamus meie busse on mõeldud vaid inimestele, kuid Glamys 222/2 oleme planeerinud lemmikloomasõbralikuks. Nii ei pea pere hästi käituvad neljajalgsed liikmed puhkuse ajal üksi kodus nukrutsema. Aga kui lemmikut kaasa võtta pole või ei taha, siis Glamys 222/2 matkabussi valides tuleb arvestada, et seal on tõenäoliselt karvased sõbrad viibinud ja võib esineda allergia oht. 

Saidki meie viimasena saabunud matkabussid ka lõpuks lahti kirjutatud. Puhkusratastel.ee masinapargis on nüüd 5 matkaautot ja 2 väikebussi. 2 väikebussi? Oli ju 1? Oli tõesti, aga vahepeal soetasime ühe uue Renault väikebussi veel juurde. Selle kohta kirjutame ka varsti (pühalikult lubame, et kiiremini, kui see postitus tuli). 

Kui jääd matkaauto valimisel hätta, siis võta meiega julgelt ühendust kas kodulehel, Facebookis, Instagramis või telefoni teel. Tule sotsiaalmeedias meile sõbraks ka, sest seltsis on segasem ning nii kuuled uudistest ja ka sooduspakkumistest kõige esimesena.

Anname endast parima, et teie soovidele vastu tulla, et teie puhkus ratastel mööduks võimalikult murevabalt.

Puhkusratastel.ee tiim 

Jaga seda postitust

Loe ka neid postitusi

Võta Ühendust!