Matkaauto rentimise KKK

ehk korduma kippuvad küsimused

Matkaauto rentimine ei ole tegelikult üldse nii keeruline, kui esmapilgul tundub. Püüdsime vastused leida kõikvõimalikele küsimustele, mis Teil seoses sellega tekkida võivad ja panime nad siia lehele ilusasti kirja. Juhtub Teil aga olema küsimus, millele siin vastus puudub, võtke julgelt ühendust ja meie lahke meeskond on alati valmis aitama. 

Meie koduleheküljel on nupud “Võta ühendust” ja “Küsi lisa või broneeri siin”. Neile vajutades lööb lahti ankeet, mille saate ära täita ja meile saata. Teeme teile ankeedi põhjal e-postile hinnapakkumise. Edasi toimub suhtlus e-maili või telefoni teel.
Kui ankeete täita ei taha ning soovite otse küsida busside või nende saadavuse kohta, siis helistage meile 5886 0167. Lisaks võite meiega ühendust võtta ka Facebook messengeris või kirjutades kirja info@puhkusratastel.ee.

Kui hinnapakkumine teile sobib, siis matkabussi broneerimise tasu on 30% rendi summast. Ülejäänud rendi, lisavarustuse ning tagatisraha arved saadame vahetult enne rendiperioodi algust.

Kasutuslepingusse kantakse kõik autojuhid. Lepingu vormistamiseks on tarvis pilti autojuhi või -juhtide juhiloa esiküljest. Kasutame sealt isikukoodi ja juhiloa numbrit ning vajadusel kontrollime juhiloa kehtivust.

Matkabussi üleandmisel teeme põhjaliku suulise juhendamise ning näitame kõik vajaliku ette. Kui varem matkaautodega kogemusi ei ole, siis võiks varuda üleandmiseks umbes tunni. Kuna infot on palju ja kõik nagunii meelde ei jää, siis on võimalik meiega iga kell ühendust võtta ja üle küsida.

Asume Tartu külje all Kambja vallas Reolasoo külas. See jääb Lõunakeskusest u 10 min Põlva poole sõita. 

Mugav asukoht kõigile Lõuna-Eesti matkaauto rendi huvilistele, sest jääme nii Põlva, Võru, Otepää kui ka Tartu tee peale.

Meie matkabusse saab juhtida B-kategooria juhiloaga. Küll aga tuleb arvestada, et autosuvila mõõtmed erinevad tavalisest sõiduautost ning see eeldab juba vähemalt 3-5aastast sõidukogemust ja vilumust.

Meie matkaautod on 4-6 kohalised, on nii automaat- kui manuaalkäigukastiga busse. Lisaks erineb voodite ja muu sisustuse paigutus. Oleme kokku pannud võrdluspostituse, kus on tabelis välja toodud meie matkabusside erinevused ja sarnasused.

Loomulikult on hinna sisse arvestatud matkabussi rendi tasu, liiklus- ja kaskokindlustus, hooldus ning üks gaasiballoon. 

Matkaautos on olemas nõud toidu valmistamiseks ja söömiseks. 

Mugavamaks liiklemiseks on autosuvilal tagurduskaamera ja püsikiiruse hoidja. Ka televiisor on matkabussis olemas.

Mahukas pagasiruumis on olemas pikendusjuhe, aste, loodimisklotsid (need pannakse rataste alla, et buss loodis oleks) , porivaip, ohutusvarustus jms. 

Autosuvila küljel on 4,5m pikkune markiis ning bussi tagaosas jalgrattahoidjad 3-4 jalgrattale. 

Kaasa tuleks võtta magamistarbed, rätikud, riided ja meelepärast toitu. Lisaks veel isiklikud hügieenitarbed, esmaabivahendid ja ravimeid. 

Matkaautos on olemas gaasipliit, nii võid valmistada peaaegu sama toitu, mida kodus. Saad muna praadida või suppi keeta, ahju kahjuks ei ole, aga pannkooke saab ikka teha. Külmkapis saad kõiki produkte säilitada, sügavkülmas võid kasvõi jäätist hoida. 

Matkabussis on palju kappe ja panipaiku, enamus tarvilik mahub kenasti ära. 

Õues mõnusamalt aja viitmiseks võiks olla välimööbel ja nt gaasigrill. Ka sääsetõrje ei tee paha. Kaasa võiks võtta ka midagi, millega teel olles või kohapeal meelt lahutada.

Kaasa võite võtta ka jalgrattad, nii saate liigelda ka seal, kuhu matkaautoga ligi ei pääse. 

Oleme kokku pannud KOMBO, milles sisalduvad magamistarbed ja rätikud, välimööbel ja markiisialune vaip, gaasigrill tarvikutega, kapselkohvimasin kapslitega ning kaasaskantav Wifi-ruuter. 

Mõnusamaks äraolemiseks on pakkuda veel Thermacell sääsepeletaja, võimas varstolmuimeja ning navigatsiooniseade. 

Kuna matkabussi istmetes ei ole isofix-kinnitusi, siis pakume turvatestides häid tulemusi saanud Joie Trillo Shield turvatooli. 

Lisaks saab meie käest võtta võimsad elektritõuksid, millega muretult kruiisida sinna, kuhu neljal rattal ei pääse.

Ka külmkapi täitmise, koristamise ja wc-paagi tühjendamise saab soovi korral meie õlule jätta.

Matkaauto üleandmine toimub eelnevalt kokku lepitud ajal, enamasti lõuna ajal. Rendipäeva pikkus on 24 tundi, nii et kui võtate bussi kell 10, siis ootame seda tagasi ka kell 10 või kui võtate kell 16, siis ootame seda tagasi kell 16.

Perioodil 01.06-31.08 algab esimene rendipäev üldjuhul alates kell 14 ja viimane rendipäev lõpeb hiljemalt kell 11 või varasemalt kokku lepitud ajal. 

Matkabusse anname üle ja võtame vastu E-L ajavahemikus 9.00-18.00.

Ootame matkabussi sama puhtana tagasi kui selle teile üle andsime ehk see võiks ideaalis olla nii korras, et saaksime selle järgmisele kliendile üle anda.

Kindlasti peaksid olema nõud pestud ja kuivatatud ning õige koha peal, pinnad ja põrandad põhjalikult puhastatud, duširuum ja wc koristatud ning paak tühjendatud, prügi eemaldatud. Väljast ei ole tarvis matkabussi enne tagastamist pesta, v.a eripesu ja pigimäärdumise korral.

Kokkuleppel võime lisatasu eest tuua matkabussi teile sobivasse kohta ja sellele hiljem järgi ka tulla.

Lemmikloom on lubatud kaasa võtta ühte matkabussi, teistesse matkaautodesse neljajalgsed sõbrad kahjuks oodatud ei ole.

Jah, muidugi! Matkaauto kaskokindlustus kehtib kogu Euroopas välja arvatud Venemaal, Valgevenes, Ukrainas ja Türgis.

Matkaauto rendi miinimumperiood 16.06-20.08 on 7 ööpäeva, ülejäänud ajal 3 ööpäeva. Kahjuks me ainult nädalavahetuseks matkabussi välja ei rendi.

Kõik oleneb sellest, kui palju gaasi kasutada. Gaasi kulub pliidil toidu valmistamiseks, matkaauto kütmiseks ning boileris vee soojendamiseks. Ka külmkapp töötab seisu ajal gaasi pealt.

Suvel peaks ühest balloonist nädalaseks reisiks piisama. Soojal talvel peaks koos küttega jaguma balloonist kuni kolmeks päevaks, pakasega võib kuluda üks balloon päevas.

Kui gaasiballoon saab tühjaks, siis saab selle ümber vahetada paljudes tanklates. Ka meie käest saab varu ballooni lisaks võtta.

Enamus meie matkabussides on koht kahele gaasiballoonile ning automaatne gaasiballooni vahetaja ehk kui üks balloon saab tühjaks, siis lülitub automaatselt ümber teisele. Nii ei pea tühjaks saanud gaasiballooni öösel kell 4 õue vahetama minema.

Matkaautol puudub läbisõidupiirang kui rendiperiood on vähemalt 6 ööpäeva. Kuni 5 ööpäevase rendiperioodi läbisõidupiirang on 2000 km. Ehk kui soovid matkaauto rentida normaalseks puhkamiseks ja kruiisimiseks, mitte tuimalt sõitmiseks, siis läbisõidupiirang ei tohiks segada. 

Matkaauto puhta vee paagi laseme vahetult enne teie reisi täis oma puurkaevu värske veega. Meile selle maitse meeldib. Paagi suurus on umbes 100 liitrit ja seda saab täita erinevates karavaniparkides ja tanklates. 

Lapse kakapoti tühjendamine pidi olema hullem. Matkabussi WC-kassett on nagu ratastel kanister, millelt saab korgi maha keerata ja valada enamus kohtades tualettpotti. Natuke pritsida ja lõhna võib ikka tulla, aga kui liiga täis seda ei lase ning ettevaatlikult ära valada, siis ei ole hullu.

See tähendab, et matkabuss on soojustatud ning selles on olemas gaasikütteseade, millega saab seadistada just täpselt endale meelepärase temperatuuri. Tasub teada, et matkaauto gaasikütteseade on vaikne ning ei urise ega põrise või unda. 

Lisaks on autosuvilal all kvaliteetsed põhjamaised lamellrehvid, millega püsid kindlalt teel.

Rendipäeva pikkus on 24h. Kui võtad matkabussi nt esmaspäeval kell 12 ja tood tagasi teisipäeval kell 12, siis see justkui oleks kaks päeva, aga tegelikult on üks ööpäev. Seetõttu ongi meil lihtsam lugeda öid mitte päevi. 

Matkabussi rendi hinna sees ei ole sõidu ajal kulunud kütus ehk diisli ja AdBlue eest tuleb ise juurde tasuda.

Reisi ajaks anname kaasa TerminalOil tankla sooduskaardi, millega saab väga hea sooduka, nii on tankimine natuke valutum.

Matkaauto rendi hinnale lisandub ka tagatisraha. See on võrdne kaskokindlustuse omavastutusega, olenevalt bussist on see 650 või 1000 €. Tagatisraha tagastame kaebuste puudumisel 7 päeva jooksul peale rendiperioodi lõppu. Kui aga teel olles juhtub suurem või väiksem õnnetus, siis ei ole teil rohkem kaotada kui tagatisraha (välja arvatud varguse või röövimise korral, siis on omavastutus 15% masina väärtusest).

Kindlustusseltsid pakuvad lisaks reisikindlustusi, millega on rendisõiduki omavastutus 0, tasub ka selle kohta uurida.

Ei! Sõidu ajal tuleb olla turvavööga kinnitatud ning ringi kõndimine ja magamine võivad väga halvasti lõppeda. 

Matkabussil ei ole kaasas tagavararehvi. Selleks ja teisteks sarnasteks puhkudeks on bussidel olemas kaskokindlustus ja Autoabi, mis tõttab appi nii rehvimure kui muu teel tekkinud ootamatuse korral. Küll aga tasub arvestada, et rehvid ja veljed ei ole kindlustatud. Meie tagame, et bussil on all kvaliteetsed rehvid ning nende kahjustumise eest vastutab rentnik.

Matkabussi võite tagastada ka kokkulepitud ajast varem, kuid renditasu me ei tagasta. Kui broneerimiskalender võimaldab, siis võite oma reisi ka pikendada ning tasute lisandunud päevade rendi eest peale matkaauto tagastamist. Broneerimistasu me reisi tühistamisel ei tagasta.

Eestis ja Euroopas on palju huvitavaid karavaniparke, kus on erinevaid võimalusi mugavamaks äraolemiseks. Tasub endale telefoni tõmmata Park4night rakendus, et leida huvipakkuvas kohas kõiki Sinu vajadusi rahuldav kämperiplats.

 

Haagissuvilaid meil pakkuda ei ole. Hetkel on meie valikus 5 matkabussi ja 2 väikebussi. 

Meie koduleheküljel saate täita ankeedi, seal on võimalik lisada ka märkusi ja kommentaare. Kinkekaardi väärtuse võite ise valida, näiteks rahaline summa või kindla bussi rent kindlaks ajaks. Soovi korral võite juba broneeringu ka ära teha. Kinkekaardi saadame kokkuleppel kas digitaalselt teie või kingi saaja e-mailile või anname üle kvaliteetselt välja prindituna. 

Võta Ühendust!