Elamuslik matkabussipuhkus perega – kuhu minna lastega Lõuna-Eestis?

Oled sa kohalik või turist, vahet ei ole, tõenäoliselt oled olnud sama küsimuse ees. Mida teha koos lastega Lõuna-Eestis? Panime kirja terve portsu ägedaid kohti, mida koos suuremate või väiksemate lastega lõunaosariikides külastada ning kuhu pääseb ka matkaautoga ligi.


Kuhu minna lastega Tartus?

Ahhaa teaduskeskuses jagub tegevusi nii väikestele kui suurtele terveks päevaks. Matkabussiga maa-alusesse parklasse ei pääse (kui just kabriolett-matkabussi ei soovi), aga külastajad saavad tasuta parkida ka keskuse kõrval.

Mänguasjamuuseumis reisivad täiskasvanud tagasi oma lapsepõlve ja lapsed saavad toreda elamuse. Muuseumis on ka vahva mängutuba, kus saab mängida, meisterdada ja kostüüme proovida.

Tagurpidi majas saad peadpööritava elamuse ja üliägedad fotod, sest majas on kõik sõna otseses mõttes tagurpidi!

Aura Veekeskuses ja Vspas saab soojas vees sulistada ja saunades mõnuleda. Aura veepargis on ka ägedad liutorud. 

Eesti Rahva Muuseumis on tõenäoliselt uudistamist pigem täiskasvanutel, aga juhendamisel on seal põnev ka lastel. 

Säästunipp: Külastades ERMi, Ahhaa keskust, Tagurpidi Maja, Vudila mängumaad või Jääaja Keskust, saad ühe nädala jooksul pileti teises kohas 20% soodsamalt. ERMi piletiga pääsed 7 päeva jooksul 10% soodsamalt ka V Spa-sse ja Mänguasjamuuseumisse; külastades V Spa ja Mänguasjamuuseumi piletiga 7 päeva jooksul ERMi, saad pileti 20% soodustusega.
​ERMi piletiga pääsed 7 päeva jooksul 20% soodsamalt Aura Keskuse veeparki ja saunakeskusesse; külastades Aura Keskuse veepargi ja saunakeskuse piletiga 7 päeva jooksul ERMi, saad pileti 20% soodustusega.

Tartu seikluspargis on erineva raskustasemega rajad ja oma osavuse saab proovile panna terve perekond. Eraldi rajad on 3-8a vanustele lastele. 300m pikkune õhusõit on sobilik alates 3-aastastele põnnidele.

Kindlasti tasub pilk peale visata ka Tartu mänguväljakute kaardile, kuhu on kokku koondatud terve posu toredaid TASUTA ajaveetmise kohti.

Pane tähele, et Tartu kesklinna piirkonnas on parkimine tasuline. Ebameeldivuste vältimiseks uuri eelnevalt erinevaid võimalusi, sest kontrolörid teevad oma tööd väga usinalt.

Tagurpidi maja

Kuhu minna lastega Tartumaal?

Elistvere loomapargis näed oma silmaga Eesti metsloomi võimalikult oma looduslikus keskkonnas, sekka on ka mõned koduloomad. Külastuskeskuse teisel korrusel on põnev näitusesaal. 2 km pikkune õpperada on ligipääsetav ka ratastooli või lapsevankriga. 

Vudila Mängumaal jagub tegevusi nii sees kui väljas terveks päevaks. Nüüd on seal ka karavanide ööbimiskohad, nii saate lustida seni, kuni lapsed ära kukuvad.

Jääaja keskus pakub uudistamist suurtele ja väikestele ning annab võimaluse tutvuda Maa ajaloo ja Jääaja loomadega.

Järvemuuseumis näed akvaariumites ujumas kohalikke ja eksootilisi kalu ning tutvud Võrtsjärve kalanduse ja loodusega.

Kruusa talus saad toita ja paitada vabalt ringi liikuvaid loomi ja linde. Sealsed asukad on päästetud halbadest tingimustest ning kasvavad nüüd rahulikult ja õnnelikult inimeste sõpradena.

Tehnikahuvilistel soovitame külastada Lange motokeskust ja Lennundusmuuseumi. Need kohad on peaaegu üksteise kõrval ja on meie juurest vaid kiviviske kaugusel.

Kindlasti tasub külastada ka Elva linna, kus üsna lähestikku asuvad ägedad mänguväljakud ja mitmed matkarajad.

Kuigi see on nüüd rohkem täiskasvanutele, siis Alatskivi loss oma Disney tornidega võlub kindlasti ka lapsi. 

puhkusratastel.ee

Kuhu minna lastega Põlvamaal?


Põlva Wakeparkis lõbutsed 519 m pikkusel veelaua kaablil. Järvel on ka veepealne seikluspark, kus saavad oma osavuse proovile panna nii ujumisoskusega lapsed kui ka täiskasvanud.

Maanteemuuseumis tutvud suuremate ja väiksemate masinate ning teede ajalooga. Mitmel pool saad ka ise käed külge panna ning lapsed saavad liikluslinnas sõita elektriautodega.

Cantervilla mängumaal tunned end muinasjututegelasena. Saad hullata Eesti pikimal tuubirajal, sõita kardiga ja karusselliga, ekselda õuduste labürindis ning terve päeva lõbutseda ajaloolises mõisakompleksis.

Leevi Liikluslinnakus saab õppida liiklust ning sõita ratta või pedaalidega autoga. Kui liiklusest väsinud, siis võib hüpata batuudil, kiikuda, ronida või tsirkust ja malet mängida.

Looduse nautimiseks on ideaalne Valgesoo matkarada ja vaatetorn. 1,8 km pikkune matkarada on jõukohane ka väiksematele ning laudtee on ligipääsetav ka ratastooli ja/või lapsekäruga külastajaile.

Kindlasti tasub käia ka Viimse Reliikvia radadel Taevaskojas. 3 km pikkune matkarada kulgeb mööda suurest ja väikesest taevaskojast, neitsikoopast, salakuulaja kivist ja emalättest. Hea õnne korral kohtad ka jäälindu või vesipappi. Kui soovid liivakivipaljandite ilu näha vee pealt, siis Jõelaev Lonny teeb teiselpool tammi Saesaare paisjärvel lõbusõite.

Soovitame külastada ka TASUTA madalseiklusradasid. Neid on üle Eesti, Põlvamaal näiteks Erastveres, Räpinas ja Ahjal. Keri lingil allapoole ja seal näed kaarti terve Eesti radadest. Äge on see, et paljudel radadel saavad hullata ka alla 100 kg kaaluvad täiskasvanud.

puhkusratastel.ee

Kuhu minna lastega Võrumaal?

Põlva ja Võru maakonna piiril Pokumaal tutvud Edgar Valteri loominguga ning näed tema loodud lasteraamatute armastatud kangelasi nukkudena. Omanäolises Pokukojas ja ümbritseval alal leiab tegevust tundideks.

Piusa koobaste külastuskeskus ootab koos giidiga külastama muuseumikoobast ja tutvuma kaitsealuste nahkhiirtega. Turvalisuse pärast enam omal käel koobastes käia ei tohi, aga Baltimaade suurimas liivakastis saab pärast ikka hullata.

Alaveski loomapargis tutvud erinevate looma- ja linnuliikidega. Loomadele saab süüa anda ja pai ka teha.

Suure Munamäe tipus paikneb vaatetorn kõrgusega 346,7 meetrit üle merepinna ja selge ilmaga avaneb sealt vaade kuni 70 km kaugusele. Eriti usinad võivad torni tippu tõusta mööda treppe ronides ja astmeid kokku lugedes, aga üles saab sõita ka klaasliftis vaateid nautides. 

Liikluslinnas saate õppida liiklust, sõita autodega ja nautida kõike, mis ühe linna juurde kuulub. Seal on lõbus iga ilmaga, sest tegevusi jagub nii sees kui väljas.

Vastseliina piiskopilinnuses rändad tagasi keskaega. Saad külastada ajaloolisi hooneid, külastada näituseid ning saada infot linnuse legendide kohta. Lastel on võimalus hullata rüütlirajal.

Kubija spaa ja saunakeskuses ning Värska Veekeskuses saad sauna- ja veemõnusid nautida.

puhkusratastel.ee

Kuhu minna lastega Valgamaal?


Sangaste Mõisa ringtalli elamuskeskuse rohkem kui 50 eksponaati jutustavad loo 19. sajandi teadusimedest ning kutsuvad rändama ajas rohkem kui sada aastat tagasi.

Valga Isamaaline muuseum / Sõjamuuseum pakub isamaalise kasvatuse ja kaitsetahte arendamisega seotud teadmisi ning militaarses stiilis vabaaja tegevusi. Vaatamiseks on üks Eesti suurim omataoline relvakogu. Kätt saab harjutada laskestimulaatoril või maha pidada vägev laserlahing tõelistes kaevikutes. 

Karula Rahvuspargi Külastuskeskuse lähedal on laste loodusrada. Rajal on liumägi, vaatetorn, kiiged, liivakast, köiskarussell. Soovijatel on võimalik läbida ka Ähijärve ääres nutirada.

Pea 11 meetri kõrgune Vanamõisa järve hüppetorn on Baltimaade kõige kõrgem vettehüppetorn ning pakub ekstreemset meelelahutust julgematele.

Otepää seikluspargis on 6 erineva raskustasemega seiklusrada, mis asuvad metsas puude otsas. Eraldi rada on lastele pikkusega 80-115 cm, mis on piisavalt madalal, et täiskasvanu saab vajadusel abistada. Julgemad saavad ette võtta ka 300 või 350 meetri pikkuse õhusõidu.

14 elemendiga Karula-Lüllemäe madalseiklusrada ootab oma osavust TASUTA proovile panema ja seiklema.

Loomi ja linde saab vaadelda, paitada ja toita Kaasiku talu loomaaias ja Tuuleoru talus.

Sulistada saab Tõrva veemõnulas ja Pühajärve Spas.

puhkusratastel.ee

Seekord kukkus siis välja selline list, aga kindlasti ei ole see nimekiri täielik. Kui tead veel mõnda ägedat kohta, kuhu soovitad ka teistel oma lastega aega veetma minna, siis jaga seda ka meiega ja lisame selle siia postitusele juurde.
Praegu nimekirjas olevad sihtpunktid kandsime siia kaardile.

Ja kui endal nende ägedate kohtade külastamiseks matkabussi käepärast ei ole, siis mugav 4-6 kohaline matkabuss rendi meie käest. Pakume hästi varustatud 2022a masinaid, mida oleme jooksvalt pidevalt hooldanud, nii et tip-topp puhkus ratastel on garanteeritud! Tutvu valikuga meie kodulehel ja loe ka blogipostitust, kus oleme välja toonud kõikide meie matkaautode võrdluse. 

Matkabussiga ööbimiseks parimad kohad leiad Park4Night ja Campercontact äppidest, millest oleme ka varem kirjutanud blogis
Hakka meie sõbraks ka Facebookis ja Instagramis, seal jagame oma tegemisi ja ilusaid pilte ning saad kõige kiiremini infot ka parimate diilide kohta.

Postituse alguses oleva pildi autor on Vesipere, kes käisid meie matkabussiga Lõuna-Eestis trippimas. Kõik ülejäänud pildid on pärit postituses toodud linkidelt.

Puhkusratastel.ee tiim

Jaga seda postitust

Loe ka neid postitusi

Võta Ühendust!