Matkabussiga sügisesse! Miks ja kuidas?

 Ilma mingi kahtluseta on suvel puhkamine ja matkabussiga reisimine kõige populaarsem ning kohati ka mugavam. Põhjuseks kindlasti see, et õues on suure tõenäosusega ilus ilm ning vesi on mõnusalt soe ja märg. Aga mitte sellel aastal! Sel suvel oli vesi enamasti lihtsalt märg ja ilm lihtsalt oli. Sellepärast ongi huvitav vahelduseks hoopis sügisel matkabussiga ringi trippida, sest et miks mitte. Sügisel ootused ilmale enamasti puuduvad ja kui trehvab päikesepaisteline ilm, siis see on ainult suur boonus!

Puhkusratastel_couple

Aga miks on matkabussiga kõige mõnusam puhata just sügisel?

Väiksem rahvahulk: Suvekuudel ülerahvastatud turistikohtades saad nüüd nautida rahulikke ja privaatseid hetki looduses, ilma suurte rahvamassideta.

Värvikirev loodus: Sügisel on looduses midagi maagilist, mis toidab sinu loovust ja inspireerib uute ideede leidmisel. Sügis toob kaasa imelised värvid looduses – punased, kollased ja oranžid lehed loovad unustamatud vaated igasse aknasse. 

Jahedad ööd, hubased õhtud ja kargete hommikute võlu: Sügisõhtud on ideaalsed lõkke ääres istumiseks või soojas matkabussis mõnulemiseks koos sõprade ja perega. Ärgates matkabussi mugavusest, tervitab sind karge hommikune õhk ja rahulik päeva algus. 

Hooaja maitsed: Sügisel on loodusandide ja kohalike toodete valik suurepärane – korja õunu, käi metsas seenel või maitsesta oma toidud värskete marjadega. Matkaautoga saad ööbida kasvõi seenemetsa ääres ja valmistada hommikusöögiks näiteks värskelt korjatud kukeseeneomletti.

Tervis ja heaolu: Suvel värskes õhus viibimise tahe tuleb nagu iseenesest, küll aga temperatuuri langedes kipub motivatsiooni leidmine järjest raskem olema. Matkamine ja looduses viibimine on tuntud oma tervist parandavate omaduste poolest. Sügisel on mõnus kogeda seda loodusravi täiel rinnal ning see võimalus avaneb kohe, kui matkabussi uks lahti teha ja õue astuda.

Rahu ja vaikus – päriselt: Kui suvel segasid mõnusat äraolemist sääsed ja parmud, siis sügisel on need tüütud pinisejad praktiliselt kadunud. 

Soodsamad hinnad: Turismihooaeg hakkab vaibuma, mistõttu võid leida matkabussi rentimiseks  soodsamaid pakkumisi ja madalamaid hindu.

Puhkusratastel_campers

Millega peaks sügisel matkabussiga reisides arvestama?

Sügisel matkabussiga reisimine on kahtlemata imeline kogemus, kuid nagu igal hooajal, võib sellel olla ka mõningaid miinuseid. Siin on mõned suurimad katsumused, millega võid sügisel matkabussiga reisides silmitsi seista ning mõned nõuanded, kuidas neile vastu minna:

Jahedad ööd ning karged hommikud ja õhtud: Kuigi päevad võivad olla suviselt soojad, võib päikese loojudes minna päris jahedaks. Seega veendu, et pakid kaasa ka soojad pleedid ja paksemad riided, et külm naha vahele ei poeks ning saaksite kauem õues aega veeta. Õnneks on matkabussis parajalt soe ning öösel külmetamise pärast muretsema ei pea.

Muutlikud ilmad: Sügis toob endaga kaasa muutlikud ilmaolud, seega ole valmis nii päikesepaisteks kui ka vihmaks ja tuuleks. Üpris täpse ilmainfo annab riiklik ilmaäpp ILM+. Et “halb” ilm või temperatuurilangus ei mõjutaks sinu reisiplaane, võta kaasa vihmakindlad rõivad, jalanõud ja vihmavarjud ning igaks juhuks ka varuriided. Matkabussi WC on üks soojemaid kohti bussis ning seal on vajadusel hea niiskeid asju kuivatada. 

Õige riietuse valimine: Vali riietus, mis võimaldab sul kiiresti kohanduda temperatuurimuutustega. Mitmekihilised riided on alati suurepärane valik. Matkaautos on palju kappe ja panipaiku, et kõik erinevad riidekihid kenasti ära mahutada.

Vähem päevavalgust: Sügisel on päevad lühemad, mis tähendab vähem valget aega matkamiseks ja muudeks õuetegevusteks. Sügisesed ööd on pikemad, seega tasub kaasa võtta taskulambid või laternad, et saaksid ka pimedas matkata. Matkabussi juures mugavalt aja veetmiseks on bussi küljel markiisi all välivalgustus. 

Matkabussi saastumine: Sügisel võivad lehed ja muda kergesti matkabussi sisse kanduda, nõudes rohkem koristamist ja hooldust. Matkabussis on olemas kühvel ja hari, kuid veel mugavamaks korra hoidmiseks saad soovi korral kaasa ka akutolmuimeja.

Hooajaväliselt vähem teenuseid: Mõnel populaarsel matkabussi sihtkohal võib sügisel olla vähem aktiivsust ja teenuseid. Mõned kohad võivad olla hoopiski suletud, seega uuri ette ja kohandu vastavalt. Soovitame matkabussiga ööbimiskohtade valimiseks mobiiliäppe nagu Park4Night ja CamperContact. Seal saad huvipakkuva piirkonna sisse zuumida ning iga koha võimalusi täpsemalt uurida.

Vähem seltskonda: Kuigi väiksem rahvahulk võib olla ka positiivne, kuna pakub rohkem privaatsust, võib see samas tähendada ka vähem võimalusi uute inimestega tutvumiseks matkabussi kogukonnas. Kui eelistad seltskonda, siis tasub reisile kaasa kutsuda head sõbrad teise karavaniga. See annab võimaluse koos aega veeta, kuid soovi korral oma bussi eralduda.

Varuressursid: Juhul kui plaanid matkabussiga reisida kaugematesse ja eraldatumatesse kohtadesse, veendu, et sul oleks piisavalt toiduvarusid, kütust ja veepaagis vett. Matkabussis on ruumi kahele gaasiballoonile ning automaatne gaasiballooni vahetaja lülitab ühe ballooni tühjenedes ise teisele. Nii ei pea muretsema, et ootamatult öösel otsa saanud gaasi tõttu külm hakkaks.

Matkabussi seisukord ja kindlustus: Sügisel võivad kimbutada öökülmad ning see võib muuta niisked või lehtedega kaetud teed libedaks. Veendu enne reisi alustamist, et matkabussi rehvid on korralikud ning vajalikud hooldused õigeaegselt tehtud ja buss tehniliselt heas korras. Et saaksid muretumalt nautida oma seiklusi, veendu ka, et bussil oleks ootamatuste puhuks kaskokindlustus. Eksta turvatunde jaoks tasub teha ka eraldi reisikindlustus, et bussi tehnilise rikke või õnnetuse korral ei jääks sina oma seltskonna ja kompsudega lageda taeva alla.

Puhkusratastel_dog

Kokkuvõtteks, sügisel matkabussiga reisimine pakub sulle unustamatuid elamusi ja lõõgastavaid hetki looduses koos oma perega või sõprade seltsis.

Kuigi matkaautoga sügisel trippimine võib kaasa tuua mõningaid väljakutseid, ei tohiks need sind heidutada. Seega, võta need miinused teadmiseks, kuid ära lase neil end tagasi hoida! Õige ettevalmistusega saad nautida sügise ilu ja looduse võlusid, samal ajal arvestades hooajaga kaasnevaid väljakutseid.

Loodetavasti aitavad need nõuanded sul valmistuda ja maksimaalselt ära kasutada oma sügisesi matkabussi seiklusi! Võta karavani kaasa oma pere või sõbrad ning ära unusta kaasa võtta ka sooje riideid ja hea tuju – loodus ja matkabuss ootavad sind avastama!

Kui endal sügisese looduse rüppe sukeldumiseks isiklikku matkabussi ei ole, siis Puhkusratastel.ee  valikust saad hästi varustatud ja töökorras 4-6-kohalise matkaauto rentida. Vaata meie matkabusside võrdluse postitust.

Kui juba niigi rikkalikust varustusest jääb puudu, siis saad oma reisi veel mugavamaks muuta meie hoolikalt valitud lisavarustuse abil. 

Ja ei tasu muretseda, et matkabussis külm hakkab, sest meie bussid on talvekindlad! Gaasiküte tagab mõnusa sisetemperatuuri ning soojustatud seinad ei lase ka karmil pakasel sisse tungida. 

Ja hinnad on meil ka praegu sügiseselt magusad 🙂

Matkabussi rentimise soovi või küsimuste korral võta meiega julgelt ühendust, meie sõbralik meeskond on alati valmis aitama! Ja tule meie sõbraks Facebookis ja Instagramis, seal jagame ilusaid pilte ning kõige kiirem info ja parimad pakkumised on just seal!

Head matkabussiga reisimist ja rõõmsat sügist! 🍁🚐 

Puhkusratastel.ee tiim

Jaga seda postitust

Loe ka neid postitusi

Võta Ühendust!