Mida Puhkusratastel.ee pakub?

Puhkusratastel.ee valikus on üks väikebuss ja viis matkabussi. Nendest viiest kaks on meil juba kohal ning kolm on tarneraskuste tõttu saabumas juulis. 

Mida Puhkusratastel.ee pakub?

Tere taas, värsked ja kogenumad matkaauto huvilised!

Mida siis Puhkusratastel.ee pakub? Nagu juba eelmises postituses sai märgitud, siis Puhkusratastel.ee valikus on üks väikebuss ja viis matkaautot. Nendest viiest kaks on meil juba kohal ning kolm on tarneraskuste tõttu saabumas juulis. 

Järgnevalt kirjutan veidi rohkem lahti meie juba olemasolevate busside omadused.

Kõige luksuslikum isend meie bussipargis on Mobilvetta Kea I 86 autosuvila. Selles matkaautos mahub mõnusalt sõitma ja magama 4-liikmeline seltskond. 

puhkusratastel.ee
puhkusratastel.ee

Sellel matkabussil on automaatkäigukast ning tavapärasest veidi võimsam mootor. See tähendab, et on mugav sõita nii linnas kui maanteel ning kiirendades ei ole tarvis kehaga hoogu kaasa lükata. Tahavaatekaamera ning suured peeglid muudavad manööverdamise lihtsamaks. Loomulikult on olemas ka püsikiiruse hoidja, et teel olles saaks spidomeetri vaatamise asemel ka tee-äärset silmailu nautida.

Karavani eesosas on vinge 9” ekraaniga multimeediakeskus, mis ühildub nii Apple kui Android seadmetega, et muuta Sinu puhkus täpselt Sinu kõrva järgi mõnusaks. Loomulikult on bussis olemas ka televiisor, et vabadel hetkedel saaks olla kursis maailma asjadega või mõnusa filmi saatel lõõgastuda. Selle matkaautoga on kaasas ka WIFI-seade, et teel olles ei peaks oma telefoni isiklikku internetti kulutama. Nii saad kohe üles laadida kõik oma #puhkusratastel pildid.

Matkaauto tagaosas on lükandustega eraldatav magamistuba. Seal on kaks eraldi voodit, mille saab hõlpsasti muuta ülisuureks perevoodiks. Bussi esiosa laest saab alla lasta veel ühe suure voodi, milles magamine tekitab pere pisemates ilmselt eriti suurt elevust. Alla potsatamise vastu saab voodi ette kinnitada võrgu, nii on seal üleval turvaline puhata nii väikestel kui suurtel.

puhkusratastel.ee
puhkusratastel.ee

Autosuvila keskel asub köögiosa, kus on kolme rauaga gaasipliit, sügavkülmaga külmkapp ning mahukad kapid. Väike kohvilaud on võimalik hõlpsasti muuta suureks toidulauaks, kuhu mahub mõnusalt sööma terve reisiseltskond. Lisaks on bussis olemas söögiriistad ja nõud nii toiduvalmistamiseks kui söömiseks. Ka leiab kapist nii soola-suhkru-pipra, käterätid ning nõude pesemiseks vajaliku. 

Köögi ja magamistoa vahel on ühel pool wc ning teisel pool duširuum. See tähendab, et saab ennast rahulikult pesta ning ei pea muretsema, et keegi jalad ristis ukse taga ootamas on. Loomulikult tuleb kraanist soe vesi, ei ole vajadust ennast külma veega karastada.

Valged nahast kapteniistmed ei muutu kuumaks ka palaval suvepäeval. Palavuse vastu aitavad veel ka termorulood ning konditsioneer. Selle bussiga on sama mõnus puhata ka talvel, sest küte hoiab masina seest parajalt soojana ning ei lase ka paakidel ära külmuda. 

Matkabussi tagaosas on mahukas garaaž, kuhu saab paigutada nii grilli, toolid-lauad kui ka kompsud. Küljel on 4,5 meetrine markiis, mis pakub mõnusat varju nii päikese, vihma kui lume eest. Bussi taha on võimalik kinnitada kolm jalgratast, et oleks võimalik oma puhkusest veel rohkem võtta ning liikuda sinna, kuhu kahel rattal on lihtsam pääseda kui neljal.

Järgmine, pisut vähem luksuslik, kuid siiski ülimugav matkaauto on McLouis MC4 279. Selle bussiga mahub mõnusalt puhkama 5-liikmeline seltskond. 

Väga paljud omadused ühtivad Mobilvetta matkabussiga, aga toon välja selle autosuvila põhilised omadused ja püüan ennast mitte liiga palju korrata. 

Sellel autosuvilal on manuaalkäigukast ning piisavalt võimas mootor, et mitte teel hätta jääda. Muidugi on bussil ülimugavad valgest nahast kapteniistmed, tahavaatekaamera ja püsikiiruse hoidja. Ka siin matkabussis on olemas televiisor ning võimekas makk audiovisuaalsete naudingute jaoks. 

puhkusratastel.ee
puhkusratastel.ee

Matkaauto tagaosas on magamistuba, kus on suur perevoodi. Bussi keskel on eriti vinge elektriliselt allalastav voodi kahele. Lisaks on võimalik laudu ja istmeid ümber paigutades juurde ehitada veel viies magamiskoht. 

Matkabussi köögiosas on kahe rauaga gaasipliit, sügavkülmaga külmkapp ning suured kapid elementaarse söömiseks ja toiduvalmistamiseks vajaminevaga. Selles bussis on suur toidulaud, nii ei ole vaja enne sööma hakkamist väikese laua suureks muutmisega võimelda.

Siin autosuvilas on samuti WC ja duširuum eraldi, et üks inimene saaks ennast pesta ja teine samal ajal rahulikult kusta. 

Ka selle matkabussiga on võrdselt mõnus puhata nii suvel kui talvel, sest on olemas nii konditsioneer kui küte. Erinev eelmisest matkaautost on see, et hallveepaagil puudub eraldi küte, aga teatud nippidega ei ole ka see probleem isegi kõige suurema pakasega.

Jällegi on matkaauto tagaosas olemas kompsude jaoks mahukas garaaž, hoidjad kolmele jalgrattale ning oma privaatse ruumi laiendamiseks suur 4,5 meetrine markiis. 

puhkusratastel.ee
puhkusratastel.ee

Kõige suurema seltskonna mahutab ära meie “Must Iludus” Renault Trafic Long 8-kohaline väikebuss. “Selle bussiga on tõesti väga mugav sõita, ei saa arugi, et see pole tavaline sõiduauto” – ütleb meie tiimi kõige autokonservatiivsem liige. Ees on kaks istet ning keskel ja tagareas on kolmene iste. Istmed on mõnusad ning automaatkäigukast muudab sõitmise veel mugavamaks. Ka kiirendus on päris hea, nii et tee peal häbisse küll ei tohiks jääda. 

Bussi istmete seljatugedes on olemas turvahälli ja -tooli kinnitamiseks isofix, nii on võimalik ka lapsi turvaliselt transportida. 

Kui kraami on rohkem kui bussi ära mahub, siis bussi taga on ka veokonks. Nii saab vajadusel sappa võtta meie kaanega Respo haagise. 

Ööbimiseks on selles bussi võimalused veidi nadid, aga häda pärast on võimalik ka seal istmed välja võtta ja mõnus unepesa tekitada. Pigem on see ikkagi mõnus kulgemise buss suuremale seltskonnale.

Varsti saabuvatest matkabussidest kirjutan pikemalt juba järgmises postituses. Huvi korral saad nendega tutvust teha juba praegu meie koduleheküljel. Ning nagu lubatud, siis varsti tulevad postitused ka nippide-trikkide ja ägedate marsruutidega.

Seniks mõnusat kevadet ja head puhkusemõtete mõlgutamist!

Puhkusratastel.ee tiim

Jaga seda postitust

Loe ka neid postitusi

Võta Ühendust!