Kuhu minna matkaautoga Eestis ja Park4night äpp

Seekordses postituses kirjutame kõige kaunimatest ja huvitavamatest sihtkohtadest Eestis, mida saate matkabussiga külastada. 

Eesti on ilus maa, täis huvitavat ajalugu ning mitmekesist kultuuri, omanäolisi maastikke, kauneid rannajooni, metsi ja järvi, kus saab puhata ja loodusest täiel rinnal rõõmu tunda. Matkaauto rentimine on suurepärane võimalus avastada Eesti maalilisi paiku, kus on rahu ja vaikust ning vähe inimesi. 

Puhkusratastel
Puhkusratastel

Siin on mõned kõige ilusamad kohad, kuhu Eestis matkabussiga puhkama minna:

Lahemaa rahvuspark – Eesti suurim rahvuspark asub Põhja-Eestis ning pakub mitmekesist loodust, sealhulgas huvitavat rannikut oma poolsaarte ja lahtedega, kauneid metsi, ilusaid järvi, soiseid rabasid ja hiiglaslikke rändrahne. Matkabussiga saate külastada ka erinevaid ajaloolisi vaatamisväärsusi, sealhulgas Käsmu kaluriküla, Altja küla, Palmse mõis ja Sagadi metsamuuseum. Lisaks on seal palju ilusaid randu, mis on ideaalsed päevitamiseks ja ujumiseks.

Peipsi järv – Eesti suurim järv asub Eesti idaosas piiril Venemaaga ja pakub ilusat loodust ja kultuurilisi kogemusi. Matkabussiga saate külastada kohalikke kalurikülasid, maitsta traditsioonilisi Peipsi roogasid sibulast ja kalast, nautida kauneid vaateid järvele ja palju muud.

Seto piirkond – see on Eesti ja Venemaa piiril asuv piirkond Lõuna-Eestis, mis on täis ilusaid maastikke ja kultuuripärandit. Seto piirkonnas on mitmeid ilusaid kalurikülasid, mis on täis traditsioonilisi ehitisi ja rahvuslikku kultuuri. Seal on ka palju looduskaitsealasid, kus saate loodusega lähedalt kohtuda.

Taevaskoja – Eesti tuntuimad liivakivipaljandid asuvad Ahja jõe ürgorus Põlvamaal. Seal on võimalus matkata kaunis looduses ja ujuda mõnusas jõevees. Ahja jõe ääres on veel mitmeid telkimis- ja lõkkekohti, kuhu pääseb ka matkaautoga ligi.

Saaremaa – Eesti suurim saar pakub ilusat loodust, ajaloolisi vaatamisväärsusi ja palju rohkem. Saaremaal on mitmeid ilusaid randu, mis on ideaalsed päevitamiseks. Samuti on siin palju hubaseid kohvikuid ja restorane, kus saab proovida kohalikke maitseelamusi. Matkabussiga saate külastada Kuressaaret, lossivaremeid, Angla tuulikuid, Panga panka ja palju muud. 

Hiiumaa – Eesti suuruselt teine saar, mis on eriti populaarne autosuvilaga reisijate seas. Hiiumaal on mitmeid ilusaid kalurikülasid ja looduskaitsealasid, kus saate loodusega lähedalt kohtuda. Siin saate nautida rannikut, metsi, majakaid, randu ja kohalike maitseid. Külastage Kõpu tuletorni, Tahkuna poolsaart ja Kärdla linna.

Pärnu – Eesti kuulsaim kuurortlinn, kus saab nautida kauneid randu, spaateenuseid ja erinevaid vaba aja veetmise võimalusi. Pärnu rand on tuntud oma laia ranna ja pehme liivaga. Samuti on siin palju hubaseid kohvikuid ja restorane, kus saab proovida kohalikke maitseelamusi. 

Kõrvemaa matka- ja suusakeskus – see paik on populaarne matkajate ja suusatajate seas. Siin on võimalik matkata läbi ilusate metsade ja rabade ning nautida suusatamist talvel. Kõrvemaa on ideaalne koht aktiivseks puhkuseks matkabussiga.

Puhkusratastel
Puhkusratastel

Need on vaid mõned näited Eesti ilusatest ja huvitavatest sihtkohtadest, kuhu minna matkabussiga. Olen kindel, et neid külastades saate palju meeldivaid kogemusi ja mälestusi. Peale eelpool mainitud paikade on Eestis veel palju teisi ilusaid kohti, mis on avastamist väärt. Seega võta aeg maha, astu matkabussi ja avasta Eesti kauneid paiku. Matkaautoga reisides on võimalik nautida vabadust ja ilusat loodust ning luua unustamatuid mälestusi. Oluline on planeerida oma reisi hoolikalt, valida endale meelepärane marsruut ja nautida iga piirkonna ilu ja mitmekesisust. 

Kui nüüd täiesti aus olla, siis läksime kergema vastupanu teed ning lasime ChatGPT-l eelneva postituse põhja valmis kirjutada. Natuke ikka tuunisime ja kohendasime ise ka. Ja siinsed pildid on samuti A.I. genereeritud. See on ikka ulme, milleks tehisaru tänapäeval võimeline on! 

Puhkusratastel
Puhkusratastel

Tegelikult on Eestis ägedaid ja omanäolisi sihtpunkte, mida matkaautoga külastada, küll ja veel. Karavaniparkide ja telkimiskohtade jms jaoks on olemas selline äpp nagu Park4night. Zoomid huvipakkuva koha sisse ning kui vajutad ikooni peale, siis lööb lahti täpsema info iga paiga kohta. Seal on kirjas, millised võimalused seal on olemas ning mis hinna eest neid hüvesid kasutada saad. Lisaks veel pilte ja muud lisainfot. Saab valida isegi kohale juhatamise ning lugeda eelnevate kasutajate arvustusi. 

Kuidas on? Kas tuli puhkuse tuhin peale? Millist imelise Eesti piirkonda järgmisena avastama põrutad?

Kui endal isiklikku autosuvilat käepärast ei ole, siis matkabussi rentimine on hea võimalus kodumaa uudistamiseks. Puhkusratastel.ee valikus on 5 uut ja ägedat matkaautot ning leiad kindlasti endale sobivaima. Loe ka meie varasemaid postitusi, näiteks matkabusside võrdlusest või reisi mugavamaks tegevast lisavarustusest

Võta meiega julgelt ühendust, meie sõbralik meeskond on alati teie jaoks olemas. Tule jälgi meie tegemisi ka sotsiaalmeedias ning hakka meie sõbraks Facebookis ja Instagramis. Seal on alati kõige kiirem info ja parimad pakkumised. 

Puhkusratastel.ee tiim

P.S: Kui Sul on soovitada mõni eriti äge kämperiplats, siis lao aga lagedale, siis saame seda ka teistega jagada.

Jaga seda postitust

Loe ka neid postitusi

Võta Ühendust!